kolekcja #smartcity

design: Marta Przybylska i Tomek Wieteska

Linia wzornicza #smartcity" to kolekcja nowoczesnych mebli miejskich dla przestrzeni publicznych, w których coraz chętniej spędzamy czas. To meble, które poprzez połączenie techniki, designu i społecznych trendów, stanowią innowacyjne rozwiązania dla współczesnego stylu życia. Elementy kolekcji pozwalają na swobodne zestawienia w komplety piknikowe, pergole i siedziska z trejażami, do kompleksowego wyposażania i ciekawego komponowania ciągów pieszych, ulic i rynków. Dobrze wpisują się także w ogrodowe wnętrza, parkowe łąki i otwarte przestrzenie nadrzecznych bulwarów. Forma kolekcji umożliwia opcjonalny montaż oświetlenia i gniazd ładowania urządzeń mobilnych, zasilanych z sieci elektrycznej lub paneli fotowoltaicznych, które umieszczone są na stalowym trejażu. Kosze mogą zostać wyposażone w sensor stopnia naładowania, lokalizacji i pożaru, połączony z aplikacją przetwarzającą te dane i ułatwiającą zarządzanie. Dla wszystkich produktów z kolekcji stworzona została aplikacja, która po zeskanowaniu kodu QR informuje użytkownika o okolicznych zabytkach, restauracjach, barach czy wydarzeniach. Dodatki technologiczne to indywidualny wybór, zależny od potrzeb i preferencji oraz usytuowania form architektonicznych względem stron świata i innych obiektów.

design
technologia
społeczeństwo

silna i nowoczesna tożsamość wizualna
najnowsze technologie i metody wytwarzania
współczesny styl życia

PRODUKTY W KOLEKCJI


Otaczający krajobraz mówi do nas. Mówi kim jesteśmy, jakie mamy ambicje i wartości, co lubimy robić i jakie mamy przyzwyczajenia. Mówi także, jaki jest poziom naszej społecznej organizacji. Przestrzeń publiczna jest społeczną wizytówką.

.
Za linię mebli miejskich #smartcity firma MAPdesign została nagrodzona tytułem Innowatora Mazowsza w XIII edycji konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. 
Kontynuacją rozmowy o rozwiązaniach technologicznych, które mają służyć poprawie jakości życia,  była konferencja „Innowacje Społeczne. Akademia – Technologia – Społeczeństwo” zorganizowana w kwietniu 2022 przez Uniwersytet SWPS w Warszawie, gdzie mieliśmy przyjemność opowiedzieć o procesie powstawania naszego projektu i jego realizacji. 
Meble produkowane są we współpracy z firmą Puczyński - mała architektura, jednym z wiodących polskich producentów elementów wyposażenia przestrzeni publicznych.
Copyright (c) 2024 MAP design sp. z o.o.  All Rights Reserved.